r10

r10, 26 şubat 2005 tarihinde açılan Türkiye’nin en büyük webmaster forumudur.
1.500.000+ konu
13.000.000+mesaj
80.000+ üye istatistik bilgileriyle 2017 yılında Türkiye’nin en çok tıklanan ilk 100 sitesi arasında yer almaktadır.

r10’a üye olmak için [email protected] tarzında e-posta adresinizin olması gerekmektedir. Gmail, hotmail, yahoo gibi e-posta adresleriyle üyelik başvurusu yapanların başvuruları kabul edilmemektedir. Site içerisinde günlük binlerce alışveriş yapıldığı için site yönetimi güvenlik gibi konularda hassas davranmaktadır. Bu yüzden üyelik esnasında gerçek isim soyisim, kimlik numarası ve telefon numaranızı girmeniz gerekmektedir.

R10’a üyelik ayrıca davetiye kodu ile yapılmaktadır. Üyelere attığı mesaj, aldığı beğeni sayısı, online olduğu süre gibi kriterlere göre ek davetiye kodu verilmektedir. Üyeler de güvenilir kişilere davetiye kodlarını vererek foruma yeni üye kazandırmaktadır.

r10’da neler yapabilirsiniz?
* Google adsense ile ilgili her konuda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Sorularınızı konu açarak sorabilir ve bilgili üyelerden ayrıntılı cevap alabilirsiniz.
* SEO konusunda uzman kişilerle çalışıp sitenizi üst sıralara taşıyabilirsiniz.
* Twitter, facebook, instagram gibi sosyal medya hesaplarınıza takipçi, beğeni ve yorum hizmeti alabilirsiniz.
* Web sitenize tanıtım yazısı, link ve banner reklam alabilir veya satabilirsiniz.
* Hosting şirketlerinin güncel indirimlerini takip edip sitenize uygun hosting, VPS, VDS alabilirsiniz.
* Ücretli logo, banner vb. tasarım işleri yaptırabilirsiniz.
* WordPress tema veya script satın alabilirsiniz.
* Alışveriş kategorisinden üyelerin sattığı sıfır veya ikinci el telefon, bilgisayar, parfüm, kıyafet vb. ürünleri alabilirsiniz.
* Kupon satışı bölümünden n11, trendyol, markafoni, teknosa, hepsiburada, yemek sepeti gibi sitelerin indirim kodlarını uygun fiyata satın alabilirsiniz.
* Cinemaximum biletleri kod şeklinde normal fiyatının yarı fiyatına satın alabilirsiniz.

Günlük binlerce alışverişin yapıldığı sitede elbette dolandırıcılık tarzı istenmeyen olaylar da görülmektedir. Site yöneticileri bunu önlemek adına ticaret sonrası alışveriş yapan tarafların birbirlerine – + ticaret puanı verecek bir sistem geliştirmiştir. Taraflar alışveriş sonrası ticaretten memnun kaldılarsa +, memnun kalmadılarsa – trade yani ticaret puanı vermektedir. Bunun yanında dolandırıcılık olduğu takdirde ispat halinde kişilerin hesapları süresiz olarak kapatılmakta ve yeni bir hesap almalarına izin verilmemektedir.